Andrej Danko: Obchodnícka duša sa nezaprie, alebo ako desiatnik nakúpil a kapitán predá...

Autor: Jaroslav Naď | 3.5.2019 o 5:36 | Karma článku: 10,03 | Prečítané:  12396x

Je to niekoľko mesiacov, čo bola s veľkou slávou podpísaná zmluva na nákup 14 ks nových stíhačiek F16 block 70 pre OS SR. Len prednedávnom sme dokonca splatili prvú čiastku, vyše pol miliardy eur. Transatlantická idylka! Lenže...

Lenže nielen naša verejnosť, naši vojaci, ale určite ani Američania so všemocnou CIA neodhadli kapitána Danka a jeho egomaniacke vrtochy. Predseda SNS, zhodou zvláštnych okolností aj parlamentu, ale najmä vrchný veliteľ všetkých tajných služieb, eurofondov, vzdelávania, odvodov na potraviny a šokujúco aj ozbrojených síl, sa urazil na Američanov, a to viedlo k tomu, čoho sa vždy v koalícii boja - kapitán sa zásadne zamyslel. On je predsa hýbateľom slovenských a svetových dejín a on to tým Američanom ukáže! Porazíme ich tak, že od nich nakoniec stíhačky šokujúco nekúpime a necháme si tie ruské. To, že nám už zaplatené peniaze nevrátia nevadí. My máme našich peňazí dosť a basta! Ponecháme si staré a večne pokazené ruské stíhačky a k tomu aj tých Rusov na Sliači! Samozrejme, Američanov tu nechceme! Imperialistov!

I tak sa predseda Andrey Dankovskyi vybral na ťaženie proti Američanom a opäť zažiaril vo svojej klasickej nezrozumiteľnej televíznej diskusii vo formáte sám proti sebe. Protirečil si síce zásadne, ale podarilo sa. Okrem jeho ekonomických „teórií“, pri ktorých som si spomenul na niekedy úspešnú TV reláciu „Snívajte s nami“, a na ktoré „nepotrebuje analytikov“, ale zároveň si ich „necucá z prsta“, z neho vyletel ďalší exemplárny „master plan“, pred ktorým si nejeden stratég zloží klobúk. Andrej Danko totižto zázračne precitol a rozhodol sa, že „ak bude mať politickú silu“ buď zruší nákup stíhačiek F16, alebo ich predá tretej strane, a to dokonca so ziskom! Jednoducho jeho obchodnícka duša sa nezaprie.

Ja len skromne pripomínam, že ide o tie stíhačky F16, ktoré on a jeho nominanti v rezorte obrany tvrdo presadzovali dokonca hrozbou odchodu z koalície, a to napriek tomu, že ako náš štátny rozpočet, tak aj zdravý rozum hovorili, že ide o zbytočne drahé a pre potreby SR až príliš dobré riešenie. Na rozdiel od aj tak šialenej oficiálnej deklarovanej akvizičnej sumy 1,6 mld. eur, bude táto „Dankova vojenská operácia“ stáť občanov Slovenskej republiky do roku 2027 minimálne 2,3 mld. eur iba na samotnej akvizícií a potrebnej logistike, nehovoriac o ich drahej prevádzke. Danko a spol. dokonca "vo výberovom procese" prinútili vojakov spracovať akože „analýzu“, ktorá ako jediná na svete potvrdila, že stíhačky F16 block 70 generácie 4++ sú lacnejšie ako Švédmi ponúkané Gripeny C/D. Čistí kúzelníci v tejto SNS, to treba uznať!

Dnes je ale situácia zjavne iná. Terazky je desiatnik kapitánom! Jedna z mojich obľúbených pasáží kapitánovho vystúpenia v TV v nedeľu bolo tvrdenie, že "po dodaní stíhačiek ich predáme drahšie, ako sme ich kúpili". Takže, v zmysle tejto logiky, keď si kúpite nové auto, tak ho obratom predáte drahšie, za čo ste ho ako nové kúpili. Takto strategicky myslieť dokáže naozaj len kapitán, to chce jednoducho dôstojnícku skúsenosť a analytické schopnosti. Toto by desiatnikovi nenapadlo. To mi presne pripomína nákup, pardon, samozrejme výskum a vývoj vozidla 8x8 Patria/Vydra, ktorú sme mali v priemere obstarať za 3,5 mil. eur za kus. Za túto cenu sme ich samozrejme chceli akože aj predávať do zahraničia. Vôbec nevadí, že takmer identická Patria/Rosomak, ktorá sa vyrába v Poľsku, sa predáva za menej ako 2 mil. eur. Niekde tí Poliaci museli urobiť chybu. Amatéri...

No ale naspäť k Andrejovým stíhačkám. Keďže sa blížia voľby a Danko sa nedostal na tak vytúžené prijatie do USA a dokonca sa s ním a aj ministrom obrany Gajdošom americký minister zahraničných veci odmietol stretnúť, aj keď bol v Bratislave, treba odrazu celý projekt F16 zrušiť. Niečo v zmysle “Odvolávam co jsem odvolal a ruším co jsem zrušil!!!” Nie, nie ste v rozprávke, stále sme na našom krásnom Slovensku.

Aby to vyzeralo dôveryhodne, rozhodol sa Andrej záchranca národa, vymyslieť si virtuálnu realitu a celú “vinu za nezmyselný drahý nákup, za ktorý by on mal radšej 4 veľké nemocnice” trápne zhodiť na iných. A teraz pozooooor, vraj za to všetko môže bývalý premiér Mikuláš Dzurinda a ešte aj prezident Andrej Kiska, “ktorí nás k tomu zaviazali”. Vždy som vedel, že Miki Dzurinda bol vizionár. A to je to čierne na bielom - najneskôr v roku 2006, keď končil ako premiér, nás zaviazal nakúpiť stíhačky F 16 v roku 2018. Miki je pán! Ale ako to, že Danko v zodpovednosti vynechal Radičovú???! Osobne, nedivil by som sa, keby za to o pár týždňov boli uznaní ako zodpovední aj židojašteri, migranti a samozrejme mimovládky. No a podľa mňa za to určite môžu určite aj chemtrails, ktoré majú na pána Danka asi príliš silný účinok. Odporúčam mu kúpiť si kvalitný ocot a dať dva deci do misky s vodou v každom rohu záhrady! Perfektne to pomáha!

Zároveň ale prišiel precitnutý Andrej aj s vysoko inovatívnou myšlienkou, že by sa mohlo vytvoriť tzv. zdieľané letectvo vo V4. Akosi zabudol, že to boli práve Švédi, ktorí nám ponúkali svoje lacnejšie Gripeny a tým pomáhali vytvoriť predpoklad pre užší vzťah s Českou republikou a Maďarskom pri spolupráci vzdušných síl a zdieľaní nákladov. Česi aj Maďari totižto tie lietadlá majú (ako to, že im stačia???!) a Švédi nám ponúkali spoločnú logistiku, výcvik a ešte aj servisné centrum na Slovensku pre celú Európu so zamestnaním do 500 ľudí. Pán Danko asi tiež zabudol, že vtedy takéto riešenie zásadne odmietal, ako “pre SR mimoriadne nevýhodné a nedôveryhodné a predsa veď vojaci vedia, čo potrebujú” a dokonca vtedy zrušil plánovanú návštevu Švédska, lebo “švédska kráľovná ho chcela lobovať”. Asi tiež zabudol, že tých, ktorí Danka za tieto kroky kritizovali, vrátane mňa osobne, nazval vtedy švédskymi lobistami.

Podstata problému je ale úplne niekde inde. Od začiatku tvrdím, že nákup stíhačiek F16 SNS presadila len preto, aby mohla predĺžiť našu závislosť od Ruska a aby sa mohli krásne nabaliť na províziách pri tzv. opravách našich stíhačiek Mig-29, za ktoré platíme ročne okolo 50 mil. eur Rusku (a slovenským sprostredkovateľom, samozrejme). Lietadlá F16 budú dodané o minimálne tri roky neskôr, ako mali byť dodané Gripeny. Áno, 3x50 je 150 miliónov dôvodov. Cieľom SNS bolo a aj ostáva pokračovanie v používaní zastaraných a poruchových MiG-29 a takto si udržať stabilný príjem do kasičky aj do budúcnosti. Ak Danko naozaj presadí zrušenie nákupu stíhačiek F16, za ktorý teda môžu všetci, len nie on, SNS si navyše zruší jediný akvizičný projekt, ktorý sa jej nominantom podarilo počas svojho trápno-smutného pôsobenia v rezorte presadiť. Ako to hovorili v SNS pred voľbami? Hrdo, slušne, odborne??? Nevadí, za ďalšiu trápnu selfie z Ruska to Andrejovi určite stojí. Tentokrát sa možno vedľa neho postaví aj Alla Pugacheva!!! A to uznáte, že by sme mu už naozaj závideli všetci!

Samozrejme, že tento ťah kapitána Danka má aj politický rozmer, ktorý súvisí s návštevou premiéra Petra Pellegriniho vo Washingtone. Ako to, že tento protinárodný náhodou premiér sa tam dostal???- hovorí si kapitán plačúc doma do vankúša... Spochybnením projektu F16 posunie Danko zodpovednosť za nákup F16, okrem Dzurindu a Kisku, aj na premiéra, ktorý bude tento nákup u prezidenta Trumpa, prirodzene, obhajovať a chváliť. Danko sa dostane v očiach svojho oklamaného voliča do akože oprávnenej opozície proti USA a rozdelí tak zodpovednosť za nákup drahých strojov F16 aj na ďalších koaličných partnerov a k tomu ich bude ešte prezentovať ako amerických lokajov, ktorí presadzujú imperialistické záujmy USA na Slovensku. On bude samozrejme brániť suverenitu a záujmy Slovenska ako jediný. On, geroj slovenského národa! Geniálne! Smutné je, že napriek do oči bijúcim klamstvám Andreja a celej jeho proruskej a protizápadnej partičky, sa stále nájdu u nás ľudia, ktorí takýmto plytkým divadlám uveria. Dokedy tieto nezodpovedné úlety dokážu ešte nielen obyčajní ľudia na Slovensku, ale aj koaliční partneri samozvaného kapitána Danka znášať?

Je najvyšší čas, aby títo pomýlení jedinci odišli navždy na smetisko dejín a aby sa nielen rezortu obrany vyhýbali na kilometre... Sú nielen pre obranu Slovenskej republiky, ale pre celú krajinu zásadnou škodnou, ktorej sa treba zbaviť! Čím skôr, tým lepšie...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: PCR testami odhalili iba 80 prípadov, pribudlo 29 obetí

PCR testami na Slovensku odhalili viac ako 385-tisíc prípadov.

Psychiater Hašto: Rumunské siroty sú príkladom, čo sa stane dieťaťu bez puta s matkou

Jozef Hašto vysvetľuje, ako vzniká väzba matky a dieťaťa.

Letanovská: Odpor voči Remišovej rastie. Stráca podporu kľúčových ľudí

V strane podľa odchádzajúcej členky prebieha diskusia o výmene líderky.


Už ste čítali?